VEČER S VÍNEM - VELTLÍN A RIESLINK POKAŽDÉ JINAK, 23.11.2018

    Něco fotografií a krátký report z pátečního Večera s vínem v Kavárna v Muzeu Tišnov na téma VELTLÍN A RIESLING POKAŽDÉ JINAK.
    S přítomnými hosty jsme po krátkém zasvěcení do moravského a rakouského vinařství a představení oblastí a podoblastí těchto zemí ochutnali čtyři Veltlíny zelené - jeden z Moravy a tři z Rakouska, konkrétně jeden z podoblasti Weinviertel a dva z Wachau. Taktéž byly připraveny čtyři Rieslingy - jeden z Moravy a tři ze sousedního Rakouska (Weinviertel a Wachau). U obou odrůd jsme si ukázali základní znaky, typické vlastnosti, charakterové odlišnosti jednotlivých vín. Vše bylo doplněno mapami a fotografiemi regionů a vinic, odkud jednotlivá vína pocházejí. U jednotlivých vín jsem také představil i jednotlivá vinařství. 
    Jsem rád, že se podařilo naplnit podtitul "není veltlín jako veltlín a není riesling jako riesling" a ukázat přítomným, jak v rámci jedné odrůdy nalézt rozdíly způsobené regionem, podložím, klimatem, umístěním vinice a samozřejmě také stylem vinařova zpracování. Kompletní fotoalbum si můžete prohlédnout zde. Foto: Michal Juříček

    Zájem o tuto degustaci způsobil, že byla již týden dopředu vyprodána a bohužel se nedostalo na všechny zájemce. Proto jsme se s vedením muzea rozhodli tento večer zopakovat a další datum bude v pátek 25.1.2019. Rezervovat místa můžete už nyní na tel: 777506019 nebo e-mailu muzeum@kulturatisnov.cz.
Těším se s Vámi na setkání!