Tip z nabídky: TRAMÍN ČERVENÝ r.2018 PS Kamil Prokeš vinařství

    Kdo má rád vína spíše expresivního charakteru s vůní do květin, v tomto přípradě růží, a vyhledává lehce vyšší zbytkový cukr, ale tak, aby tam zase zbytečně netrčel a nedělal z vína nektar, tak tento Tramín je tou ideální volbou.

    V barvě krásně žlutý až s odstínem starého zlata a jemně zelenkavými odlesky, které napovídají, že se jedná o víno mladšího ročníku.
    Vůně je čistá, svěží a typicky tramínově odrůdová. V charakteru dominují červené růže, doplněné zralým exotickým ovocem v podobě vodního melounu či kdoule.
    V chuti je čisté, plnější a příjemně Vás osvěží svěžest v podobě citrusového ovoce v kombinaci s kořenitostí a lahodnou stopou medovosti, která chuť příjemně zakulacuje. K dalšímu napití vybídne dobře zakomponovaná kyselinka, která dodá na svěžesti a udrží vyšší hladinu cukru na té úrovni, aby víno nepůsobilo jen sladce.

    Je to víno, které bude spíše určeno pro dámskou splolečnost a díky vyvážené kombinaci cukru a kyselin jej lze popíjet celý večer. Příjemná kombinace bude určitě s dezerty na ovocném základu nebo s tvrdším, spíše slanějším sýrem.
    K zakoupení v Hostinci u Vlachů buď ke stolu, nebo s sebou za cenu 290,-Kč - stejně, jako přímo u vinaře.