ST. LAURENT, r.2018 Gut Kellerstöckl

    Odrůda Sankt Laurent, nebo-li po našem Svatovavřinecké, má svůj původ ve Francii, odkud se v 19.století díky lékárníku a vinnému nadšenci Johannu Philippu Bronnerovi rozšířila do Německa. V Rakousku pěstuje asi od roku 1860.  Jedním z rodičů této odrůdy je věhlasný světový Pinot Noir (po našem Rulandské modré).

    Jak si tato odrůda v sousedním Rakousku vede? Je pátou nejpěstovanější v modrých odrůdách s rozlohou 731 hektarů (5% v modrých, 1,6% celkově). V oblasti Weinviertel, odkud tento St. Laurent pochází, má taktéž pátou, čili stejnou pozici. Pěstuje se na 85 hektarech z celkových 3.381 hektarů, na kterých se tam modré odrůdy pěstují. Jen pro srovnání – na našich vinicích je výrazně dominantnější. Patří jí druhá příčka s 1.012 hektary (19,5% v modrých odrůdách, 5,5% celkově).

    St. Laurent z vinařství Gut Kellerstöckl z malé vinařské vesničky Ketzelsdorf, který máme v nabídce, je aktuálně ročníku 2018. Vinice se nachází na vápencovém podloží, kryté černozemí, což propůjčuje finálnímu vínu požadovanou ovocnost. Každý druhé meziřadí je osázeno bylinkami, které pomáhá udržovat v zemi vlhkost. Ročník 2018 se sklízel začátkem října, po které následovala dvoutýdenní macerace na slupkách. Víno bylo vinifikováno v velkém sudu z dolnorakouského dubu a následně bylo stočeno do menších sudů, kde zrálo až do dubna následujícího roku.

    Víno je schováno pod šroubem, což ale neindikuje žádnou podřadnou kvalitu či víno druhé kategorie. Na to je potřeba si u rakouských vín zvyknout. Je to pouze "vzkaz" spotřebiteli, že víno je připraveno k pití a další archivace je zbytečná.

    Krásná rubínová barva s fialkovými odlesky. Na vůni je víno čisté, bohatě ovocné s charakterem zralých lesních bobulí a višňovo-třešňovým dotekem. Na chuti vás zaujme jeho čistota a višňový charakter až k nálevu z kompotu. Domnělou sladkost velmi příjemně vyvažují vyzrálé třísloviny a lehce pikantní kyselinka. Víno působí živým dojmem a středně dlouhá dochuť se nese v lehkém tónu hořké čokolády. Svůj úkol, aby s každým douškem vybízelo k dalšímu napití, plní znamenitě.

    Pro kombinaci s jídlem bych určitě volil nějaký zralejší sýr s bílou plísní, nebo nějakou výraznější úpravu pernaté zvěřiny.

    Vím, že Svatovavřinecké je u nás vnímáno spíše jako mladé víno, mnohdy jako svatomartinské. Myslím, že je to předsudek, možná minulostí budovaný. Jsem přesvědčen, když ochutnáte tento, nebo jiné další kousky, na kterých si dávají vinaři záležet, mnohdy změníte názor. Ale je třeba pečlivě vybírat. Sankt Laurent umí pěkná vína. A toto je jedno z nich.
K zakoupení na www.obchod-mikwine.cz za 235,-Kč.

MiK, 11.3.2021