RYZLINK VLAŠSKÝ r.2019, POZDNÍ SBĚR, KAMIL PROKEŠ VINAŘSTVÍ

    Jeden z celkově tří "vlašáků" od Kamila Prokeše, kterým se podařilo probojovat několika koly hodnocení až do aktuálního Salónu vín 2021 mezi sto nejlepších vín ČR! Ryzlink vlašský, pozdní sběr, r.2019 suché. Jeho úspěch již lehce předznamenala velká zlatá medaile z hodnocení Velkopavlovické podoblasti, což je jedno ze základních kol, kterým musejí všechna vína projít.
     V nabídce mám ještě jeden, kterému se podařilo otevřít zlatou bránu aktuálního Salónu, a to ve variantě polosladké, výběr z hroznů, ročník 2018. Taktéž znamenitý! Ale pojďme se blíže mrknout na jeho suššího, mladšího bratříčka:

    Intenzivní žlutozelená barva, na vůni čistý, živý, ovocný charakter s nejvíce patrnými citrusy s příjemnou stopou angreštu, kandovaného ovoce a medovosti. V chuti krásně svěží, intenzitou i charakterem odpovídající vůni - citrusové ovoce, pikantní kyselinka, kořenitost, lehká mineralita a dlouhá, šťavnatá dochuť čerstvě utrženého jablíčka.

    Za mě velmi příjemné, intenzivní, vyvážené víno bohaté chuti, kterému není co vytknout. Canapes s lososem, lehká úprava čerstvé říční ryby či zeleninový salát s krevetami by byly jistě vhodným doprovodem. Cena 290,-Kč (stejně jako ve vinařství) a k dostání osobně ke koupi s sebou v Hostinci u Vlachů nebo po domluvě mohu i dovézt.
    Vyzkoušejte!

MiK, 19.1.2021