RULANDSKÉ MODRÉ 2017, VÝBĚR Z HROZNŮ, KAMIL PROKEŠ VINAŘSTVÍ

    Podvečerní terasa se nemusí vždy nést v duchu bílého či rosé. I na červené někdy přijde chuť. A když už, tak třeba Rulandské modré (Pinot noir) r.2017 ve výběru z hroznů od Kamil Prokeš vinařství, umístěného v aktuálním Salonu vín 2020 mezi stovkou nejlepších vín v ČR.
    Krásná, tmavější cihlová barva, na vůni kořenité, s tóny kandovaného ovoce a lesních jahod. V chuti nádherně plné, vyvážené, kulaté s jemnou, dobře zakomponovanou tříslovinou. Černé lesní bobulové ovoce, doplněné sušenými švestkami s dlouhou dochutí, doznívající v tónech hořké čokolády. Možná je trochu hřích jej pít takto samotné, dokážu si jej představit v nádherné kombinaci s lehčí úpravu zvěřiny. Ale ta v lednici ani v mrazáku bohužel není, ovšem výraznější sýr s bílou plísní by tam být mohl :)
    V Hostinci u Vlachů je tato rulanda k zakoupení s sebou domů za cenu jako u vinaře, čili 290,-Kč (ostatně - ceník všech vín na tomto odkazu). Jestli dostanete chuť, dejte vědět. Dle domluvy jsme schopni i dovézt, nebo tento čtvrtek mezi 16-18hod. ve výdejním okénku.

MiK, 4.5.2020