RATAY r.2018, Weinbau Wiesinger (Rakousko)

    Odrůda Ratay je rakouským novošlechtěncem, tzv. PIWI odrůdou (zkratka jazykolamu Pilzwiderstandsfähige Rebsorten), což jsou odrůdy speciálně vyšlechtěné jako odolné vůči houbovým chorobám a díky nižším nárokům na různá chemická ošetřování se stávají vyhledávané i pro eko zemědělství.
    Ratay je pojmenovan na počest E. Ráthaye, bývalého ředitele vinařského institutu v Klosterneuburgu. Na svědomí ji má Gertruda Mayer, která ji vyšlechtila v roce 1970 křížením odrůd. Seyve Villard 18-402 a Frankovky x Blauburger. Odrůda se mj. vyznačuje i velkou odolností vůči mrazu.
    Ratay od Weinbau Wiesinger roč. 2018 na první pohled překvapí velmi intenzivní, neprůhlednou, až inkoustovou barvou, která dokonce ulpívá i na stěnách sklenice. Ve vůni čisté, středně intenzivní, lehce kořenité, ovocného charakteru, nejvíce připomínající třešeň a višeň až do kompotu, s dotekem tmavého lesního bobulového ovoce. Na chuti je čisté, lehčí, živé, pikantní, ovocně-kořenitého charakteru s vjemem tmavého bobulového ovoce, černic a višní. Vyšší kyselinka sice lehce zakrývá tento charakter, ovšem velmi jemná tříslovina (oproti všem psaným charakteristikám) tvoří víno kompaktním.  
    V kombinaci se sýrem s bílou plísní jej vychutnáte ještě lépe. Ovšem připravte se na to, že velmi intenzivní barva vám zbarví ústa do temně fialova. Důležitý pak bude návrat ještě k nějaké té skleničce bílého, jak se na Moravě říká "k vypláchnutí huby" :)

MiK, 1.3.2020