MOJI DODAVATELÉ - GUT KELLERSTÖCKL - FAMILIE SCHUCKERT

    Dovolte, abych Vás seznámil dalším s mých rakouských dodavatelů: Horst Schuckert a jeho rodinné vinařství @Gut Kellerstöckl - Familie Schuckert  z malé, půvabné vinařské vesničky Ketzelsdorf.

    Jeho vína mě oslovila v roce 2016 na nějaké degustaci v Rakousku. Slovo dalo slovo, následovala návštěva jeho vinařství, spojená se shlédnutím výrobních prostor. U příjemného přechutnávání vín mi přiblížil svoji filosofii a směr, kterým chce se svými víny jít. Jeho styl, uvažování nad produkcí a přístup k výrobě mi seděl, takže nic nebránilo k zařazení do mé nabídky :)

    Mými osobními tipy jsou Grüner Veltliner Alte Reben - víno z čtyřicetiletých vinic vinice Untere Lüss. Typický rakouský veltlín, ovšem jemného, vyváženého charakteru, který působí jako dospělý, uhlazený gentleman, který ovšem nepostrádá jiskru v oku a jeho společnost je inteligentně zábavná :)
    Jeho protějškem je Poysdorfer Saurüssel - značka pro typický Velín regionu Poysdorf. Svěží, lehký, šťavnatý, nic komplikovaného, čistý, "easy to drink"...jako zábavný mladík v žabkách a tílku, který nezkazí žádnou zábavu a bude pro každou špatnost :)
    Nelze vynechat ani jeho podařený Muskateller, pikantní Welschriesling, či velmi příjemná červená vína z odrůd Blauburger či St. Laurent.

    Všechna tato vína budete moci ochutnat na tradiční degustaci vín v pátek 13.8. - VÍNO & LÁSKA! Připraveny pro Vás budou jeho ročníky 2019 a 2020 a už nyní vím, že se bude rozhodně na co těšit!
Facebooková událost zde , pozvánka na tomto odkazu.