GRÜNER VELTLINER WEINVIERTEL DAC r.2019, GUT KELLERSTÖCKL

    Rakušané říkají, že v láhvi pod označením Weinviertel DAC musí být jasně rozpoznatelný „Pfefferl“. A nezávislá komise degustátorů každý rok kontroluje, zda je tomu tak. Weinviertel DAC je označení pouze pro Veltlín zelený rakouské podoblasti Weinviertel, který se vyznačuje typickými vlastnostmi. Zkratka DAC pak znamená (Districtus Austriae Controllatus - volně přeloženo jako "kontrolované rakouské označení původu"). Hrozny pro toto víno musejí pocházet z oblasti Weinviertel, víno musí být suché, obsah alkoholu mezi 12-13obj.% a víno nesmí zrát ve dřevěném sudu. Komise pak na základě degustace určí, které veltlíny všechna tato kritéria splňují a mohou tak pro daný rok nést označení Weinviertel DAC.  Tak je zaručen regionální a typický charakter vína – svěžest, ovocitost a kořenitost v té nejlepší harmonii.

    V celém Rakousku zabírá odrůda Veltlínské zelené 31% všech vinic, ve Weinviertelu dokonce 48% všech vinohradů! Netřeba dodávat, že je to v obou případech suverénně první příčka a Rakousko je pro vinařský svět synonymem pro veltlín, stejně jako Německo pro Riesling.

    Veltlín "DéÁCéčko" má ve svém portfoliu i Horst Schuckert, který již v několikáté generaci provozuje vinařství Gut Kellerstöckl v malé vinařské vesničce Ketzelsdorf. Hrozny na něj pocházejí ze třech vinic v okolí Poysdorfu - Tenn, Feldeln a Saurüssel. Finální víno tedy není z jedné konkrétní vinice, tzv. "single vineyard", ale ze všech tří zmíněných. Následný poměr je zvolen tak, aby víno odpovídalo právě typickému a předepsanému charakteru DAC.

    O tomto víně jsem psal cca před rokem, když byl ročník 2019 nově na trhu. Bylo zajímavé si tehdejší zápisky a charakteristiku srovnat s tím, co jsem si poznamenal nyní. Víno se posunulo. Ale ne k horšímu! Nyní je intenzivnější, žluto-zelené s krásnou vizkozitou na vnitřní stěně sklenice (to vypozorujete tak, že se skleničkou zatočíte a pak sledujete stékání po stěnách zpět na hladinu). Po přivonění je cítit krásný charakter košíku čerstvě utrženého sadového ovoce s převahou zralých zelených jablíček a zmiňované kořenitosti v podobě bílého pepře. Kompozici dotváří lehký dotek tropického ovoce. V prvním doušku zaujme kombinace svěžesti, pikantnosti, kořenitosti, ovšem ve velmi příjemné, uhlazené formě. Ovocný charakter je podpořen požadovanou pepřnatostí a kyselinkou, která do celkového obrazu nádherně zapadá. V dochuti je příjemně šťavnaté a vybízí tak k dalšímu napití. V poznámkách z minulého roku jsem měl krom jiného napsáno „divoké“ a „lehce vyšší cukr než bych čekal“. Tyto dva postřehy nyní pozbývají na platnosti. Víno se zakulatilo a zharmonizovalo. Za mě super a jsem rád, že ještě pár lahví mám, než ve sklepě přistane nový ročník 2020, což bude nevidět.

    A nyní dilema: víno k jídlu nebo jídlo k vínu? Zde rozhodně Wienerschnitzel s typickým vídeňským bramborovým salátem a rukolou nebo klidně i kořenitější úprava říční ryby. A kdyby se Vám nechtělo vařit, tak opečený toast s paštičkou se zeleným pepřem nebo holandský Maasdamer či švýcarský Appenzeller. A pak si už jen užívat!
    K zakoupení na www.obchod-MiKwine.cz v ceně 200,-CZK a při koupi celé bedýnky (6 lahví) zajímavá sleva.

MiK, 11.4.2021